• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr/posts
  • https://twitter.com/
Üyelik Girişi

Üye olmak istiyorum

DUYURU PANOSU

Siteme Hoşgeldiniz.

Sitemdeki TV de, "Video Muzikleri dinleyip izleyebilirsiniz.

Sitemde, Fotoğraf slaytlarını, Filmleri, Belgeselleri izleyip, hazirladigim "HTML" kodlarını varsa, sitenizde kullanabilirsiniz.

Sitemde güzel zaman geçirmenizi dilerim.

Metin TUNÇ


Live Visitors Widget

        Salça sitem

Görüntüye tıkla 10 günlük ve detaylı gör

Hotel California Müziğinin "Yaşanmış Hikayesi"

Hotel California Müziğinin"Yaşanmış hikayesi"

     1969 yazında hikayenin kahramanı olan adam uzun bi seyahate çıkar ve yolu california dan geçerken dinlenmek için hotel California yı bulur. Ufak sevimli bir oteldir.
Sıcak bi havası vardır.bir odaya yerleştirirler.
     Oteldeki ikinci gününde, odasının hemen yanındaki odada kalan kızla tanışır. Arkadaş olurlar. Birlikte gezmeğe başlarlar.
Çok fazla zaman geçmeden, birbirlerine aşık olurlar ve tatili hotel californiada birlikte geçirmeye karar verirler. Çok severler birbirlerini. Bütün bir yaz hep beraberdirler...
Otelin sıcak insanları, sevimliliği, sadeliği, onları çok etkilemiştir. Unutamayacakları bir yaz yaşarlar, bir sevgi yaşarlar. Yazın bitiminde bir karar vermek zorundalardır, ayrılık için...
Ve şöyle derler : Eğer 1 sene sonra birbirimizi unutmaz ve yine bu kadar çok sevecek olursak, gelecek yazın ilk gününde, (tanıştıkları günü kastederek) hotel California da
buluşacağız diye sözleşirler.. O zamana kadar birbirlerini hiç aramayacaklardır. (Bu aşk, bir yaz aşkımı yoksa, gerçek bir aşk mı; anlamak için yaparlar bunu) -
     (Eagles, hikayenin buraya kadar olanını, yaşadıkları günleri, otelin güzelliğini; kasabanın sadeliğini anlatır şarkısında genel olarak..) Tam 1 sene geçmiştir.
Adam sözleştikleri gibi, 1 sene sonra otelde buluşmak için yola çıkar. Tanıştıkları ilk gündür, o gün. Yol uzundur bitmek bilmez adam için, ve sonunda Californiaya varır.
Otelin oraya gildiğinde kapkara bir bina bulur... Otel dün yanmıştır, sevdiği adamla buluşmak için 1 gün önceden otele gelen kız, gece çıkan yangında ölür.
Adam otele gelirken, sevdiği kızla bir ömür yaşamayı, birlikte olmayı düşünürken; onu bir ömür boyu kaybeder...
     Gurubun üyeleri hikayeyi duyduğunda çok etkiilenir ve bunun için bişeyler yazmaya karar verirler... Ortaya "Hotel California" isimli, romantik, güzel bir eser çıkar.